VIDEOKAMERY.cz | Nejnižší diskovka firmy Sony: DCR-SR30!

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Nejnižší diskovka firmy Sony: DCR-SR30!

Nejnižší diskovka firmy Sony: DCR-SR30!

Porovnávací foto diskovek JVC a Sony (Klikni pro zvětšení)
Ještě větička PJ: Tradice odkazů na souvislosti v tomto webu se tentokrát zhostila sama autorka recenze - dejme jí slovo. Harddiskové novinky od Sony SR30, SR50 a SR70 (3x čs. Web) jsou dokladem toho, že i když Sony tentokrát nebyl u něčeho první, následuje ochotně JVC coby průkopníka pevného disku ve videokameře (ten je na trhu už přes rok). Victor udělal velký krok kupředu s vývojem nahrávacích médií a budoucnost si bez HDD již asi nedokážeme představit. Nicméně se tohoto docela odvážného činu chytla po JVC zatím jen firma Sony, jež má už od jara v sortimentu třímegapixelovou SR-Devadesátku a nyní tedy pokračuje nižšími modely, jež jsou zmíněny už na začátku odstavce. Firmy Canon a Panasonic zatím přinesly trhu (kromě Mini-DV) kamery na 8cm DVD-disky a Panasonic se ještě může chlubit modelem na SD-kartu - SDR-S150. Jedná se tedy o první levnější harddiskové kamery s dotykovým LCD panelem, ale je otázka, zda tohle konstatování potencionálního zákazníka přiláká nebo spíše odradí…

Objektiv diskové SR30: detail zepředu (Klikni pro zvětšení)
Diskové trio Sony spotřebních kamer konkuruje letošní čtveřici Victora - to jest dovážené čs. zastoupením - JVC MG21-37-57-77 (recenze), se kterou se ale asi nedá objektivně srovnat vzhledem k rozlišení kamer a nakonec i kapacitě disku: nejvyšší typ MG77 má 30GB a 2,18MPx, zatímco Sony SR70 překvapí diskem 60GB a rozlišením 1,07MPx. Já se vám teď pokusím poněkud poodhalit nejzákladnější model řady DCR-SR30 a také naznačit rozdíly v porovnání s o kousek lepším modelem DCR-SR50. Relativně mohutné - aspoň na mě takto působí - oválné tělo kamery s rozměry 69 x 71 x 117 mm a hmotností 340 gramů má ve svých útrobách 1/6" CCD-snímač s 800.000 body, tedy jakýsi spotřební základ pro nenáročné uživatele. Barevné provedení je v decentní stříbrné s černými plasty u hlavního vypínače a na přední části u objektivu. Robustně vypadající tělo objektivu s logem Carl Zeiss Vario-Tessar má ohniskovou vzdálenost 2,3-46 mm s tzv. přepočtem na kinofilm 44-880 mm. Jako jediná z výše zmíněného tria má SR30ka mechanickou krytku a největší 20násobné optické přiblížení a nadto v podstatě nepoužitelné 800násobné digitální zvětšení…

Názorný detail vyklopeného LCD-panelu (Klikni pro zvětšení)
Samozřejmostí je zde elektronická stabilizace od Sony s názvem Super Steady Shot. Závit 30 mm v ústí objektivové části kamery umožní našroubování případného filtru, předsádky nebo sluneční clony. Praktické je i umístění akumulátoru, přesněji jeho zapuštění do kamery, jelikož článek nebude překážet u tlačítka nahrávání a - při vložení baterie o větší kapacitě - příliš vyčnívat z kamery. Výklopný LCD-panel s úhlopříčkou 2,5" má z vnější části (tedy vlevo při pohledu na displej) tři tlačítka ovládání - coby přiblížení a oddálení (ZOOM) - a spouš nahrávání videa. Bohužel lze u diskových videokamer Sony už natáčet pouze s tímto displejem, protože hledáček - který provázel kamery odnepaměti - absentuje stejně jako u HDD-modelů JVC. A zvl᚝ tady se mi to jeví jako poměrně velká nevýhoda, protože Sony si neodpustil svůj vcelku nepraktický a upatlávající se dotykový LCD-displej, pomocí nějž je nutno ovládat asi 80% případných manuálních voleb a dokonce celých 100% přehrávacích funkcí kamer Sony, bavíme-li se o amatérském sortimentu…

Názorný detail horních prvků SR30 (Klikni pro zvětšení)
Z dotykového panelu vyplývá i minimum tlačítek umístěných na těle videokamery. Ovládání se podobá Mini-DV řadě kamer HC23/35 a 94/96 (2x recenze): čili je tu v první řadě do boku posuvné kolečko pro zapínání kamery a přepínání na režimy focení a přehrávání záznamu. U něj je směrem dolů tlačítko pro nahrávání a v jedné linii s ním nahoře na těle kamery i oválné tlačítko pro pořizování fotografií, coby jakési základní náhledové kvality statického snímku. Pokračováním je kolébka transfokátoru a dále ještě zapnutí/vypnutí nočního režimu s názvem NightShot plus. Odklopený LCD-displej odhalí malá tlačítka DISP/BATT INFO pro zjištění (indikace z DVD505) stavu akumulátoru - jak to lze i u JVC i ve vypnutém stavu - a druhé EASY je jakousi volbou programu pro jednoduché ovládání se zúženou nabídkou v Menu. Šikmo pod těmito čudlíčky jsou protisvětlo BACK LIGHT a krytka ukrývající konektory, o kterých si povíme v dalších odstavcích. Na vnější části LCD jsou vidět zmíněná tlačítka z předchozího odstavce, přičemž ZOOM zde funguje pouze jednou pomalejší rychlostí…

Vstupní nabídka kamery Sony SR30 (Klikni pro zvětšení)
Do hlavní nabídky se tu vstupuje stisknutím malého obdélníčku v pravém dolním rohu displeje LCD - a tedy nehtem do povrchu obrazovky. Je tu nejprve SETUP, což je označení pro MENU (zřejmě se někomu nechtělo do překladu) a dále např. české výrazy a zkratky jako BODOVÉ OSTř., BODOV. MěřENÍ, OSTř., PROL. a další funkce, které si může uživatel do vstupní nabídky navolit. Zkratky jsou u Sony občas zvoleny krkolomně, ale například Canon se s překladem MENU v kameře netrápí vůbec. V SETUP je NASTAV. KAM.: Program AE, Bod. Měření, Expozice, Vyváž. Bílé, Aut. Závěrka, Bod. Ostření, Ostření, Super NSPlus, NS light, Color Slow S (jasnější barvy i ve tmavších scénách zpomalenou závěrkou). Pak je tu Samospouš, Digit. Zoom, vtipně zvolený překlad poměru stran 16:9 nebo 4:3 - Výběr Šířky a SteadyShot coby stabilizace. Pro zajímavost uvedu, že model SR50 má zmíněný výběr 16:9 či 4:3 nazván TV TYP a v nabídce tam objevíme navíc funkci REFER. ÚR. MIK (výběr zesílení mikrofonu při nahrávání.). Pozn. PJ: rozepíšu se víc u DCR-SR70…

Rotační tvar nabídky Sony SR30 (Klikni pro zvětšení)
Projdeme-li se nabídkami ještě dále, najdeme OBR. APLIKACE, které zde nabídnou Prolínačku, Digit. Efekt, Obraz. Efekt, Výběr USB a Režim Demo. V položce menu NASTAV. HDD lze formátovat disk (Formát. HDD), dále je tu Info o HDD a Snímač pádu (to je ta vymoženost, kterou si vypínají většinou jen parašutisté). Předposlední nabídka se jmenuje STAND. NAST. a v ní je k dispozici Režim Nahr. (výběr HQ, SP, LP - viz dále), Nastav. LCD, Rychlost USB, Zbývá (v kapacitě HDD místa neboli minut), Zvuky, Výstup Zobr., Setup Rotace a Aut. Vypn. s volbou 5 minut nebo nic (tohle opět vypínají jen někteří borci - například šnorchlovací potápěči). Pak už pouze nastavujeme čas a jazyk v položce čAS/LANGU. - (dalo by se samozřejmě napsat čAS/JAZYK, jenže jak by pak vystoupil z češtiny číňan, aha :-D) a z nabídky funkcí videokamery je to vše. K ilustraci popsaných pojmů přikládáme snímečky některých z nich a pro vysvětlení každému, kdo se by se chtěl na některé třeba i zeptat, firemní E-mail do naší kamenné základny (v PC s programem Outlook stačí jen kliknout)…

Dokovací stanička pro Sony SR30 (Klikni pro zvětšení)
Detail přípojných zdířek Sony SR30 (Klikni pro zvětšení)
Přípojné konektory už jsou na těle kamery jen dva: ani tyto modely se nevyhnuly dokovací stanici (klik!). Tu tedy nepotřebujeme, když si chceme kameru propojit s televizí nebo třebas videem a prohlížet si nahrávku AV zdířkou; anebo při napájení a nabíjení (DC IN). Na staničce Handycam Station, jak Sony označuje onu základnu, je navíc ještě USB- konektor pro přenos nahraného záznamu do počítače a tlačítko DVD BURN k vytvoření DVD disku po připojení k PC. Akumulátor se nabíjí vložený v kameře, přičemž ta musí být ve vypnutém stavu. K SR30 dodává výrobce Lithium-ION článek NP-FP50 7,2 V s kapacitou 680mAh, který má vydržet kolem hodiny nahrávání, výrobce udává až 65 minut typického natáčení (zapínání a vypínání plus používání zoomu atd.) a 125 minut nepřetržitého natáčení (posadíme kamču na zadek do kouta, v automatu ji pustíme a měříme, kolik to sype). Proč se asi vývojářům USB-rozhraní nevešlo na tělo, těžko soudit, ale fanatickým točičům hafo materiálu se zapomenutím staničky znemožní odkládání videí (např.) do notebooku…

SR30: Lego, WIDE, 640x480, 60kB (Klik zvětší)
SR30: Lego, TELE, 640x480, 60kB (Klik zvětší)
SR30: Větvička, 640x480, 60kB (Klik zvětší)
SR30: Podzimní plod, 640x480, 60kB (Klik zvětší)
SR30: Výstavní dům, 640x480, 61kB (Klik zvětší)
SR30: Videoklip, LP-mód, 21 vteřin; 9,7MB (Klik otevře)

Galerie fotografií s Videoklipem (odstavec PJ a LJ). Opakování komprimovaných videoklipů s různými stupni kvalit by mohlo být pověstným nošením dříví do lesa; a hledače takových ukázek ostatně zkusíme uspokojit v připravované recenzi nejvyšší z novinek SR70, aspoň co se diskových Sony týká. Kolegyňka Lenka coby levá ruka šéfa (:-D) vyfotila v naší prodejně a na různých místech místní brněnské čtvrti pro dnešní textík několik názorných fotek pro ilustraci velikosti a kvality, cože to leze z SR30. Anoncovaný Videoklip pak NEMÁ za účel NIC jiného, než vložit bez editační práce delší (21") ukázku z nejnižšího LP-režimu a všem, kteří by měli dojem, že jím chceme značce Sony (zase?) ublížit, doporučujeme klik na recenzi SR90 nebo DVD505, kde se dají porovnat i kvalitnější videa v MPEG2. Nakonec i konkurenční JVC (řada 2006 nebo tříčip MG505) mají v obsahu recenzí cosi k nakouknutí. Zleva tedy demonstrace transfokátoru, detaily zatím zelené přírody a cosi pro urbanisty s šestým okénkem coby Videoklipem s brněnskou šalinkou: vše s popisem po přiložení kurzoru myšky i údajem o velikosti - a zvětšit (resp. přehrát) pak lze jako obvykle kliknutím…

Trojice nových HDD-kamer Sony (Klikni pro zvětšení)
K hlavním rozdílům popisované kamery a o stupeň vyšších typů SR50/SR70 patří rozlišení CCD a detaily v dalším textu. SR30 se základními 0,8MPx dýchá pomyslně na záda SR50 s čipem 1/5,5" a rozlišením 1,07MPx. Jak jsme si už zvykli u producentů kamer, vyšší počet bodíků a větší úhlopříčka senzorů mívají za následek o facku menší ZOOM: SR50 i SR70 mají shodně 12násobek optiky a stejně jako nejnižší 30tka 800násobek digitálu. Jinak se modely liší i svojí hmotností a LCD-panelem: SR50 i SR70 mají oproti Třicítce o 20 g více a displej není 2,5", ale s o fous větší (a širokoúhlou) mírou 2,7". V příslušenství se liší dražší verze ještě od mechanické krytky objektivu u SR30 - obě vyšší mají vestavěnou - a dálkovým ovládáním ve výbavě. K dokončení základního výčtu odlišností se patří uvést tmavší šedostříbrnou barvu tělíček, tlačítko pro formáty 16:9 a nadto konektor pro dálkové ovládání a případné propojení kamery s vodním pouzdrem. Posledním plusem navíc je botička pro externí světlo či jiné přídavky - kterou nejnižší SR30 nevlastní - ale nikoli universálního uspořádání (foto z HC96) a pouze pro minimum doplňků značky Sony…

Detail zadní části kamery Sony SR30 (Klikni pro zvětšení)
V titulku jsem měla za úkol popsat základní model z nové řady HDD-kamer Sony Třicítku a s nejvyšším typem SR70 se chce vypořádat náš editor www-stránek. A ještě sem doplním složení základní pořizovací sady od výrobce, kapacity pevného disku a kapku subjektivních postřehů. V příslušenství kamery Sony DCR-SR30 se najde napájecí zdroj se svým propojením do sítě, stereofonní AV-kabel k prohlížení záznamu na televizi a případnému spojení s videopřístroji a základní akumulátor NP-FP50. Dalšími jsou mechanická krytka objektivu, zmíněná dokovací stanice, USB-kabel k přenosu záznamu do PC a redukce 3x CINCH na SCART konektor. Samozřejmě tu nechybí ani český návod, pro lingvisty několik návodů v cizích jazycích a instalační CD-disk - se SW ImageMixer for HDD Camcorder: tedy firemní Software určený podle výrobce pro prohlížení, úpravy a vytváření disků DVD na počítači připojeném k videokameře…

Názorné srovnání MVX450 a SR30 (Klikni pro zvětšení)
Na harddisk - u tohoto modelu s kapacitou až 30GB - pořídíme zhruba 7hodinové video v nejlepší kvalitě HQ (přesný údaj byl 443 minut) a 20hodinové v té nejhorší LP, nicméně stále se jedná o komprimovaný záznam v MPEG2, který se kvalitou v podstatě mini-DV kazetám úplně nevyrovná. Jednotlivé záznamy se ukládají za sebou v malých okéncích a lze je kdykoliv přehrát anebo kterýkoli nežádoucí vymazat. Každý záznam se stahuje přes USB2.0, protože diskové kamery nemají Fire-Wire a převod do PC se provede asi 10x rychleji (oproti mini-DV). Harddisk je opatřen již zmíněným gravitačním jištěním, takže i při simulaci pádu se disk zablokuje (jakoby zmrtví) a chrání tak proti poškození uložená data i sebe samotného. Nahrávání je díky vestavěnému disku více než snadnou záležitostí, jež představuje pouhé zapínání a následně vcelku rychlé započetí nahrávání. Pro rychlé přehrávání coby kontrolu poslední scény je v pravém dolním rohu vedle okénka Menu stejně malý obdélníček s jakoby zatočenou šipkou, po jehož zapnutí se zobrazí políčko právě nahraného záznamu a stisknutím se spustí prohlížení naposledy pořízeného videa…

Model Sony SR30 z obou stran (Klikni pro zvětšení)
V šeru kamera pořídí vcelku slušný záznam, zkoušela jsem natáčet i v úplné tmě se zapnutým režimem NightShot Plus a díky infra-diodě pro přisvícení jsem viděla jaksi šedě nasvícený obraz. Kamera se drží pohodlně, možná i díky její (relativní) robustnosti, žádná její část mě například netlačila do ruky, jen transfokátor se celkem dosti špatně ovládá: vzhledem k drážkám, v nichž je zapuštěn. Když je kamera zapnutá a zaklopí se LCD panel, zůstává v provozu, jen šetří LCD, takže po vyklopení lze zase hned nahrávat. Například u modelů JVC se kamera po zaklopení displeje úplně vypne, tudíž trvá delší dobu, než je možno natáčet, i když toto může být o zvyku a úspoře energie. Stejně jako u modelu SR90, ani zde není slot na paměovou kartu a tak jediné ukládací médium je harddisk. Snímek lze pořídit jednoduchým zmáčknutím tlačítka PHOTO s rozlišením 640x480 v kvalitě Fine (vysoká) a Standard. Po přepnutí do fotorežimu se v LCD zobrazí možnost 9999 snímků, se kterými určitě vystačí i náročný fotomaniak. Kdybychom se ale v konečné fázi rozhodli pro tisk fotografie, je nutné počítat se zvýšenou zrnitostí, čili horší kvalitou vzhledem k rozlišení kamery, což si čtenář snadno ověří i z ukázek…

Srovnání dnešní produkce Sony a JVC (Klikni pro zvětšení)
Snad všechny klady i zápory byly zmíněny již v textu výše, ale ke shrnutí dodám, že k hlavním nevýhodám patří pro mě naprosto nevyhovující dotykový LCD panel, zvláště tady v kombinaci s absencí hledáčku. Nehodnotím za sebe dobře ani ovládání transfokátoru a v neposlední řadě nutnost používání dokovací stanice, a to především proto, že je to kvůli POUZE JEDNÉ zdířce. K plusům se bude určitě řadit samotné záznamové médium, díky harddisku netřeba u sebe nosit či dokupovat náhradní DVD-čka nebo kazety. Z pevného disku také vyplývá vcelku rychlá práce se záznamy, odpadá povinnost vkládání kazety, případně přetočení pásky anebo manipulace s DVD-disky. Vyhovuje mi také zapuštění akumulátoru do těla kamery a pokud bych vynechala pro jedno pozitivum nejnižší Třicítku, pak je relativním kladem i botička pro uchycení externích doplňků. V závěru by se asi mohlo objevit jakési doporučení, pro koho bude SR30 ideálním řešením: takže uživatele, které nebaví pásková mechanika, mají chu objevovat něco nového, hafo hodin točit s nenáročnými požadavky na fotorežim, tento model určitě nezklame.

Technické parametry videokamery Sony SR30 - na stránkách čs. zastoupení...

neco
Původní text své nejmladší kolegyně uhladil (rád) editor: Petr Jelínek
Zajímavý LOW-END velikána elektroniky představila: Lenka Juříčková

A nezapomeňte: naše aktuální ceny všech recenzovaných kamer jsou k dispozici v inovovaném prodeji ON-LINE: koukněte na poctivé ceny.

Vydáno dne 1. 12. 2006 (39 354 přečtení, naposledy 17. 7. 2025, 16:58), autor: Lenka Juříčková [jurickova]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Komentáře vláken

Vlákno: Reálné klipy ve 4K...
Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18. 11. 2023, 09:56
Vlákno: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30. 10. 2023, 19:13
Vlákno: Gimbal pro kameru
Re: Gimbal pro kameru
appalacio | 4. 1. 2023, 15:55
Vlákno: Svatební klipy
Re: Svatební klipy
appalacio | 5. 8. 2022, 14:26
Vlákno: WorkShop19 - Fryšava
Re: WorkShop19 - Fryšava
VideokameryCZ | 18. 5. 2022, 12:00
Vlákno: Pinnacle nevidí kameru
Re: Pinnacle nevidí kameru
VideokameryCZ | 6. 5. 2022, 00:28
Vlákno: DaVinci Resolve 17
Re: DaVinci Resolve 17
appalacio | 8. 1. 2022, 10:44
Vlákno: Odborně naučná videa ze zdr. zařízení
Re: Odborně naučná videa ze zdr. zařízení
appalacio | 24. 9. 2021, 19:09
Vlákno: Cyklomuzeum Žireč - příběh, který se stal skutečností
Re: Cyklomuzeum Žireč - příběh, který se stal skutečností
appalacio | 11. 8. 2021, 14:02
Vlákno: DaVinci Resolve
Re: DaVinci Resolve
appalacio | 4. 5. 2021, 16:25

Nejčtenější články za 6 měsíců

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 9869 x,
naposledy 17. 7. 2025, 17:42

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 9385 x,
naposledy 17. 7. 2025, 17:32

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 6234 x,
naposledy 17. 7. 2025, 16:13

Vs.10: Panasonic FZ82-Canon SX70

Zobrazeno 5062 x,
naposledy 17. 7. 2025, 17:43

Čtvrtletník BAZAR 2/25: 4K-Sony...

Zobrazeno 3470 x,
naposledy 17. 7. 2025, 18:49

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

Canon SX740 HS - Foto-Cas...

FOTOAPARÁTY evokují u Autora textu silné vrstvy tenkého ledu. Poučený laik „do VIDEOKAMER" je nucen (skoro) změnit pohlaví. Sony maloobchodní segment prakticky opustil, Canon zůstal se stroji do 30ti a 40ti tisíc a Panas

Číst dál

Recenze Canon SX740: FOTO Casting 4K-Dalekohledu do kapsy

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Canon SX740 HS - Foto-Cas...
RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout